VI. mezinárodní mistrovství České republiky v paradrezúře, říjen 2007

15. 10. 
2007

V oficiální soutěži začínajících parajezdců "Cena Zuzky" skončila svěřenkyně Míši Maškové Jana Berušková na koni Narcis z lochovického jezdeckého klubu JK Šerm v konečném hodnocení na šestém místě. Soutěž proběhla o víkendu 13. a 14. října na Císařském ostrově v Praze coby součást VI. mezinárodního mistrovství ČR v paradrezúře - jízdě handicapovaných na koni. Účast Jany Beruškové sponzorovala firma Kovošrot Lorenz.

V sobotu to vypadalo napjatě a současně nadějně. Jana zajela v jezdecké hale InExpo-Group výborně povinné cviky a v průběžném hodnocení byla na čtvrtém místě. Situace se mohla vyvinout jedním i druhým směrem - neztráceli jsme naději na medailové umístění, ale nemohli jsme přehlédnout ani velmi vyrovnané soupeřky na dalších pozicích. Vždyť pátá jezdkyně ztrácela na Janu v hodnocení porotců jen půl procenta. Rozhodnout měla nedělní volná jízda na hudbu. Jana s Narcisem-Nácíčkem k ní nastupovali v 11 hodin dopoledne, a třebaže Nácíček projevoval nervozitu z příliš dlouhého pobytu v neznámém prostředí, zajeli bez problémů všechny prvky. V konečném hodnocení však přece jen čtvrté místo neudrželi a byli šestí.

Premiéru na mistrovství ČR můžeme hodnotit jako prestižní událost lochovické stáje - mistrovství letos zaznamenalo rekordní počet jezdců z osmi států a provázela je krásná atmosféra. Určitě se tak stalo inspirací i motivací pro další rozvoj našeho hipoterapeutického programu.