Drezurní závody v Kutné Hoře - Karlíku

11. 06. 
2007

Parajezdkyně z lochovické stáje Jana Berušková zvítězila v sobotu 9. června 2007 s koněm Narcisem ve své kategorii v drezurních závodech, pořádaných v Kutné Hoře - Karlíku. Kvalifikovala se tak úspěšně na mistrovství republiky, které má proběhnout na podzim v Radíkově u Prahy.

Drezurních závodů se od nás zúčastnili čtyři děti a dva koně. Jana, Marjánka Mašková a Klárka Pazderová jely Narcise-Nácíčka, Amálka Mašková zkusila své štěstí v sedle Klause-Dudlíka.

Jana, jež si dojela až pro vítězné vavříny, nahradila vlastní omezenou hybnost pevnou vůlí, vnitřním sladěním se s koněm a vynikající pamětí, kam si ukládala všechny Míšiny rady z tréninku. Ať už šlo o podržení koně na kruhu vnější otěží, o najíždění do disciplín, o pobídky vnější nohou, všechno se jí dařilo, jako by byla na jízdárně. Dostatečnou sílu a koordinaci pohybů jí pomohlo dodat i sportovní plavání, jemuž se věnuje. A konečně k výsledku mohl přispět také Nácíček, který znovu prokázal, že je učenlivý kůň, občas ochotný učit se vedle rošťáren i něco užitečného.

Ani jinak si lochovické družstvo nevedlo špatně - Klárka získala v Z drezuře čtvrté a Amálka sedmé místo. Marjánka, která soutěžila v ZM drezuře dětí, částečně doplatila na to, že musela jet Nácíčka až jako třetí lochovická jezdkyně, tedy v době, kdy už byl přece jenom unavenější a méně spolupracoval. I tak ale obdržela pěkných 74 bodů.

Jana a Marjánka si poté zkusily ještě jízdu zručnosti a obě ji zajely velmi dobře. Sobotní den nás tak naplnil optimismem a znamená nemalý příslib do budoucna. Tak ať si ho hned nezakřikneme.