Jarní kurýr online, duben 2021

11. 04. 
2021

Letošní ročník Jarního kurýra byl v mnohém mimořádný. Z důvodu protiepidemických vládních opatření jsme se nemohli sjet všichni dohromady, proto se jej jednotlivé dvojice účastnily pouze "online". To znamenalo, že v době od 8. března do 8. dubna 2021 mohla každá přihlášená dvojice vyrazit v místě svých obvyklých vyjížděk na trasu v terénu, dlouhou 12 kilometrů a zvolenou podle libosti. Podmínkou jen bylo, aby si dvojice změřila čas, ať již pomocí mobilní aplikace nebo pomocí hodinek, a zaslala jej spolu s údaji o trase.

Následně si všechny zúčastněné dvojice postavily podle zaslaných dispozic soutěžní trail a jeho absolvování si natočily (přičemž mohly volit počet pokusů podle libosti). Videa opět zaslaly.

Všechny zaslané informace byly posouzeny a nyní tu máme výsledky: Vítězem letošního Jarního kurýra se stala dvojice Amálie Mašková (kůň Dudlík) a Denisa Lencová (Narcis), které zajely dvanáctikilometrovou trasu v čase 1:08:13 a měly nula trestných bodů v trailu. Na druhém místě skončila dvojice Mariana Mašková (Batalion) a Aneta Klímová (Dudlík), jejichž čas z dvanáctikilometrové terénní jízdy byl dokonce ještě kratší (1:03:25), ale bohužel nasbíraly po třech trestných bodech v trailu.

Jako třetí se umístila dvojice Diana Vosecká (kůň Wiky) a Kateřina Tersová (Gold) s časem 1:10:57, přičemž trail Diany Vosecké byl bezchybný a Kateřina Tersová sklidila tři trestné body. Čtvrtá skončila dvojice Jaroslav Krupka a Jan Váňa, pátá dvojice Líza a Linda, šestí byli Jirka Trnka a Valerie Měchurová, sedmé Antonie Říhová a Simona Jungmannová a na osmém místě stanula dvojice Lenka Vašíková a Eliška Otčenášková. Všem zúčastněným gratulujeme, dva nejlépe zajeté traily si můžete prohlédnout ve video galerii.