Jarní kurýr je za námi

05. 04. 
2011

Minulou sobotu proběhl v Lochovicích další ročník oblíbeného jarního orientačního závodu Jarní kurýr a řekneme si rovnou, že jsme v něm zvítězili! Málokdy prohráváme v závodech, které pořádáme a kde řídíme porotu...

Leč popořádku. Na start se dostavilo celkem osm jezdeckých družstev, mezi nimiž kromě čtyř družstev ze dvou lochovických statků byly zastoupeny i týmy Zdic, Otmíčů, Netolic a Kšel. Tedy mimořádná konkurence skvělých jezdců a vynikajících koňských plemen. Několikakilometrová trasa orientačního závodu vedla z Lochovic kolem vesničky Lhotka pod vrch Plešivec a nazpět kolem místního mlýnu, po dojetí čekala na soutěžící ještě jízda zručnosti.

Systémem start-cíl v závodě zvítězil tým ve složení Mojžíš J. a Mašková M., který zajel bezkonkurenčně nejrychlejší čas jedna hodina třináct minut a dvanáct vteřin, a navíc nezískal ani jednu trestnou vteřinu v jízdě zručnosti, a to i přesto, že Mašková M. fňukala, že Gerry bude zlobit.

Jako druzí skončili zdičtí jezdci Doušová M. a Pobřísko L., jimž k výslednému času 1:35:06 přispělo každému po třech trestných minutách z jízdy zručnosti. Jezdecký styl Pobříska L., jehož kůň se ve společnosti ostatních koní pohyboval téměř výhradně pouze na zadních nohách, neměl nakonec na umístění vliv.

Třetí bylo jen s dvouminutovým odstupem na druhé místo ženské mužstvo ve složení Višňovská P. a Svobodová L. Lepší umístění mu pokazila nezručná Višňovská P., jež v jízdě zručnosti nasbírala šest trestných minut.

Vůbec se nevedlo dalšímu ženskému týmu Mašková A. a Aferyová Z., především proto, že Aferyové Z. se z neznámých důvodů nepodařilo vypnout u Paca autopilota. Kvůli nepředpokládanému a jezdkyní neovlivněnému předčasnému návratu koně do stáje byl proto tento tým diskvalifikován. Aferyová Z. bude mít možná problém s Maškovou M. starší. Paco bude mít určitě problém s Maškovou M. starší.

Zbývající dvě lochovická družstva ve složení Fuksová V. a Vondráková T. a Vašíková L. a Krupka J. spolu velmi těsně soutěžila prakticky celou dobu závodu, především proto, že družstvo Vašíková L. a Krupka J., jež vyrazilo na trať o něco dřív, se ukázalo jako mistr v hledání slepých uliček. Kdykoli díky profesionálnějšímu vedení koní ujelo svým následovatelům, narazilo na plot a příkop, načež se vrátilo následovatele informovat, že tudy ne. Nakonec však přece jen zvítězila silnější vůle pro výsledném triumfu a Vašíková L. s Krupkou J. skončili pátí, Fuksová V. s Vondrákovou T. sedmé.

Bramborovou medaili si odvezla otmíčská dvojice Adamová L. a Michalica M., šesté místo obsadily netolické jezdkyně Ouředníková D. a Řezníčková M.

Po vyhlášení vítězů následoval večer s muzikou, což ocenili i sousedé. Za rok na shledanou.