Vítejte v novém roce

03. 01. 
2011

Zdravíme všechny naše příznivce a návštěvníky našich stránek a přejeme jim hezký a úspěšný rok 2011. Z pohledu historie a jejího připomínání to v žádném případě nebude rok nezajímavý - už 20. ledna si připomeneme osmisté výročí narození svaté Anežky České, jíž je letošní rok zasvěcen. Sedm set let uplynulo pro změnu od chvíle, kdy si mladý král Jan Lucemburský vzal dceru českého krále Václava II. Elišku Přemyslovnu. A kdo si letos udělá výlet do Jižních Čech, tomu zaručeně neujde, že navíc probíhá také Rok Růže, neboť 5. listopadu 2011 tomu bude čtyři sta let od chvíle, kdy naposledy vydechl Petr Vok z Rožmberku, poslední potomek slavného českého šlechtického rodu s růží ve znaku. Návštěvníky jihočeských měst a obcí tak čeká celoroční série kulturních, společenských i uměleckých akcí, připomínajících slavnou minulost rožmberského panství na přelomu 16. a 17. století.

Také Jízda svobodných rytířů spřádá na letošek spoustu plánů a projektů, na jejichž přípravě už pilně pracujeme. Stejně jako v minulých letech, i letos začneme nový rok v duchu staročeských tradic - tuto sobotu proto opět projdou Oborou u Lochovic a Netolicemi tři králové na koních, představovaní dětmi, kteří budou spolu se svým průvodem zpívat koledy a požádají dobré lidi o podporu veřejné sbírky Katolické charity.

Na konec února plánujeme zase tradiční Masopust, a pak už se nám kalendář začíná plnit akcemi, jejichž termíny si právě potvrzujeme. S jejich přehledem vás dřív nebo později seznámíme i v kalendáriu. A těšíme se na letošní shledání.