Turnaje, závody, vodáci...

16. 06. 
2008

Měsíc červen je opět rychlejší než nebohý správce obsahu stránek, asi to chce někoho neopotřebovaného. Projekty se střídají tak rychle, že je téměř nestíhá zpravodajsky pokrýt.

Takže popořádku - nejdřív jsem uskutečnili vodáckou výpravu na řeku Berounku a propluli krásnými meandry za Křivoklátem. Ovšem její účastníci ještě ani nestačili oschnout a už tu byla další významná akce, paradrezúrní závody v Kutné Hoře s naší reprezentantkou Janou Beruškovou v sedle Nácíčka. Rychloreport z průběhu závodů v podání Janiny trenérky Míši Maškové zní asi takto: "Chtěla jsem po Janě, aby v prvním kole vyhrála, nebo zajela alespoň na 60 procent. Zajela na 60 procent - a vyhrála. Je skvělá, dělá přesně to, co řeknu."

Některých dalších disciplín jezdeckých závodů se kromě Jany opět zúčastnily i Amálka a Mánička a mezi ostatními se rozhodně neztratily. Detaily dodáme možná později, Míša poskytovala své kusé informace během sedlání na celodenní výpravu a ujela dřív, než se přesvědčila, že reportér všechno chápe.

V sobotu 14. června se pak na louce za vsí uskutečnily dlouho očekávané Lochovické kejkle, jejichž druhý ročník spolupořádala fantasy skupina Dol Amroth a farní Klub Betlém. Tance, písně, divadlo, turnaje a kejklířská vystoupení naplnily den až do pozdního večera. Jízda svobodných rytířů se zde představila se čtyřmi koňmi, další dva se téhož dne účastnili velkého rytířského turnaje ve Stříbře. No, a zatímco tak uklízíme propriety po jedné akci, začínáme souběžně už balit na další, která se koná další červnový víkend v Mladé Boleslavi. Takže vás zatím zdravíme a brzy se ozveme znovu. A pokud vás zajímá, jak to vypadalo na lochovických kejklích, můžete se jako vždy podívat do fotoalba, kde na vás tentokrát čekají nejen Oříškovy, ale i Pidovy fotky.