Sezóna vypukla

05. 05. 
2008

Po klidnějším jarním období s proměnlivým počasím začalo být v lochovické stáji opět rušno. Poslední dubnový víkend tak proběhl ve znamení hned několika zásadních akcí. Naše závodnice Jana Berušková se s koněm Narcisem a trenérkou Míšou Maškovou zúčastnila mezinárodního soustředění paradrezúrních jezdců. Konalo se v hřebčíně rodiny Kinských v Hrádku u Sadské, který vede rodina Půlpánových. Jana si vedla nad očekávání dobře, bodovala v teoretické i praktické části, takže ji lektorka kursu označila za naději tohoto sportu u nás, čehož si hodně považujeme. Svůj díl vavřínů sklidil i Narcis-Nácíček, pochválený za to, že s Janou pěkně ladí ve dvojici. Účast na soustředění by nebyla možná bez podpory našich sponzorů. Děkujeme proto rodině Lorenzových ze Zdic za finanční dar a Mirku Hrabákovi za dopravu.

Druhá zásadní akce proběhla v v Beaver City ve Strážku na Moravě, což je Mecca českých vyznavačů western living history, zvláště pak sdružení Trappers Corral, jehož jsme členy. A co se ve Strážku dělo? Konalo se zde tradiční jarní setkání všech přátel divočiny a zálesáckých disciplín. Vedle trapperů a Texaských jezdců (jejichž reprezentanty jsme byli my) sem tedy přijeli i trampové, lasaři a vrhači ostrých předmětů.

Konkrétně Ráfa si pochvaloval inspirativní přínos celé akce a zvlášť ho potěšilo, že tentokrát nemusel nic organizovat a mohl se nechat vést dějem. A docela se bavil. Pohodovou atmosféru jen lehce narušil sobotní odpolední deštík, ale flipová brigáda (flip je teplý nápoj z piva a rumu) ve složení Honza Icek a Tandem dokázala každého rozehřát. Ocenit můžeme i to, že se organizátoři dobře připravili na náš papací zájezd a měli na každém rohu něco k jídlu. Dokonce i k ranní snídani.

Negativa? Snad jenom to, že cesta na Moravu je opravdu dlouhá a dálnice D1 se čím dál víc stává silnicí hrůzy, na níž nepřestáváte uvažovat, za co vlastně platíte dálniční známku. Přesto však doporučujeme všem, kdo tam ještě nebyli, tohle riziko podstoupit a zajet se do Beaver City podívat - stojí to za to.

A do třetice se nám poslední dubnový víkend zapsal do paměti moc hezkým článkem o jezdeckých stezkách a naší jezdecké stanici, který uveřejnil redaktor Petr Blahuš v sobotním čísle středočeského vydání Práva. Pod titulkem "V okolí metropole rostou jezdecké stezky" podrobně rozebral fenomén rozvíjející se koňské turistiky, přičemž citoval i z řady Ráfových zkušeností.

I v následujících týdnech bude v naší jezdecké stáji živo. V kalendáriu se můžete podívat, jaké aktuální akce pro vás chystáme. Fotostory z těch uplynulých na vás jako obvykle čeká ve fotoalbu.