Ranní setkání pod Plešivcem

26. 02. 
2008

Nejtajemnější hora Brd se to nedělní ráno nořila do chladného oparu, slunce věšelo mezi smrkové větve průsvitné záclony. Na cestě nad námi se objevilo několik lidí. Ráfa pobídl koně do cvalu, ve stoupání jsme nabrali rychlost. V rukách přibližujících se poutníků se objevily teleobjektivy.

Bylo to čistě náhodné setkání pár set metrů od plešiveckého smaragdového jezírka, k němuž nás i partu fotografů vylákalo krásné zimní zvláštně syrové počasí. Z koní stoupala pára a vycházející slunce kreslilo kolem jejich obrysů zlatou svatozář. Fotografové mačkali spouště a my oddychovali po tom prudkém závodě.

Domluvili jsme se s fotografy, že nám několik snímků pošlou. A opravdu se pár dní na to objevil v naší e-mailové schránce následující dopis: "Ahojte jezdci, potkali jsme se v Brdech pod Plešivcem, kde jste nám v ranním oparu tak pěkně pózovali. Bylo to pro nás velice milé a inspirující setkání. Jak jsme slíbili, posíláme nějaké fotky..."

Tak moc děkujeme, fotografové, pro nás to byla také milá a působivá schůzka. A ty nádherné záběry nám tady na stránkách moc pěkně zpestřily sekci jezdeckých nabídek. Takže thank you very much.