Jarní kurýr v Lochovicích, duben 2007

23. 04. 
2007

"Procváláte šraňky - nebojte se, jsou jenom z igelitu, co se z něj dřív dělaly pytlíky s mlíkem..."

"Bílým?"

"Jakým jiným? Pak skočíte pytle..."

"Bílý?!"

"Bílý."

"No sbohem."

"Co se děje?"

"Můj kůň nesnáší bílou."

Není nad to, když se jednou za čas sjedou dohromady různí koně s různými bubáky. Ještě lepší je, když mezi sebou mají soutěžit. A vůbec nejlepší, když soutěžní trail staví Ráfa a dá si záležet na tom, aby na každého bubáka došlo.

Na sedmý ročník Jarního kurýra dorazilo předposlední dubnový víkend dvanáct jezdců, rozdělených do šesti soutěžních dvojic a reprezentujících Lochovice, Kšely, Černošice a Zdice. Závod začal podle tradice okružním orienťákem po brdských kopcích. Letošní trasa vedla pod vrch Ostrý a zahrnovala dva brody. I to byl pro jednoho koníka trochu problém, nicméně nakonec si všichni s nástrahami trati poradili. Také černošická dětská soutěžní dvojice Anetka a Lukáš, pro jejichž poníky byla cesta skutečně náročná, dorazila úspěšně do cíle.

Po orientační části následoval už zmíněný trail, zaměřený na individuální jezdecké dovednosti. Jen málokdo si dokázal poradit se všemi jeho úklady bez ztráty květinky, ale čtyři takoví jezdci se přece jenom našli: Klárka na Nácíčkovi, Pida na Fandovi, Vítek na koni Aristo a zvláště pak naše "staronové" členky a kamarádky, Lenka s klisnou Quíčalou. Soutěžní dvojice Lenka Nemazalová a Tomáš Kříha (koně Quíčala a Elf) také získala celkové letošní prvenství, následovaná na druhém místě dvojicí Vítek Lorenc a Lucka Střečková na koních Aristo a Alex a na třetím už zmíněnými Pidou a Klárkou.

Cenu za odvahu nemohl dostat nikdo jiný než Anetka Zíková a Lukáš Sedlák, jejichž poníci Hvězda a Vilda dokázali úspěšně konkurovat koním dvakrát tak velkým. A jednu speciální cenu poroty si odnesla také Áňa v sedle Stripese za to, jak dokázala vyřešit problém s prasklou uzdečkou.

Protože duben je v lochovické partě měsícem s poměrně velkou frekvencí narozenin jejích jednotlivých členů, skončil letošní Jarní kurýr hned několikanásobnou oslavou, která se protáhla až hluboko do nočních hodin. Ale už se pomalu vzpamatováváme.