Noví koně v lochovické stáji

04. 06. 
2006

S nadcházejícím létem dochází v lochovické stáji mezi našimi koňmi hned k několika změnám.

Ostřílený patnáctiletý harcovník Patrick, jehož dlouholetým jezdcem byl Jirka "Trolejbus", odešel do koňského důchodu na Moravu. Patrick patřil v Lochovicích mezi nejspolehlivější koňské kaskadéry: neshazoval, neuskakoval a do všech vystoupení chodil naplno. V poslední době však bylo patrné, že ho odevzdání plného výkonu stále více zmáhá, a třebaže se jej Jirka snažil držet zpátky, Patrick na scéně před lidmi jiný než plný výkon odevzdat neuměl a nechtěl. Nemohli jsme ale jeho šlachy a klouby dále přetěžovat, a proto jsme mu našli novou stáj. Vzali si jej na dožití naši kamarádi z moravského oddílu, kteří ho budou využívat pro krátké kondiční a rekreační vyjížďky se stálým jezdcem. Nadále jsme s Patrickem v kontaktu a přejeme mu klidný a dlouhý podzim života.

Stěhování do nové stáje potkalo také Quíčalu a hucula Karla. Členky našeho oddílu Marta a Lenka Nemazalovy budují svůj vlastní statek u Českého Brodu. S sebou si vzaly Karla, který Lence patří, a Quíčalu, s níž právě Lenka navázala ze všech jezdců v Lochovicích nejbližší vztah. Také v tomto případě nejde o konec vzájemného kontaktu: Se všemi obyvateli nového statku budeme nadále ve spojení a bude-li třeba, v mezích možností si určitě vypomůžeme.

Dva noví koně naopak do Lochovic přišli. První posilou je americký osmiletý klusák, hnědý valach jménem Klaus (přezdívá se mu ale Dale podle jména jednoho z členů Rychlé roty Chipa a Dalea). Jeho otcem je americký hřebec Happy Crown, matkou švédská klisna Kajsa Krut.

Dalším novým koněm je jedenáctiletý černý hnědák, valach Biskaj, jehož rodiči byli hřebec 335 Kasr El Nil - 20 a klisna 3-242 Bona. Kůň vyniká exteriérem amerického honáckého plemene quarter, i když jím není původem.

S oběma novými přírůstky se zatím seznamujeme. Jakmile budou naše vzájemné zkušenosti dostatečné, nabídneme vám jejich podrobnější profily i s fotografiemi v rubrice Naši koně.