Něco o Texas Ranger Clubu

05. 04. 
2006

Tento klub založili v 70. letech minulého století bývalí skauti – nyní trempové - jako jeden z mála spolků, které soudruzi akceptovali. Cílem byl život v přírodě a turistika ve western - stylu.

Na počátku 90. let ještě Texas Ranger Club pracoval, ale postupně jeho činnost utichla.

Teprve v loňském roce nastala situace k jeho znovuzrození. Sloučením Jízdy svobodných rytířů s bývalými členy Texas Rangers Corralu a príma lidmi od trapperů opět nastal nový život Texas Ranger Clubu pod vedením Jana Čištína alias Čendy.

Naše cíle zůstávají ve stylové turistice na koních, pěšky i na vodě. Účastníme se života westernových rančů i měst. Pořádáme také vlastní akce pro dospělé i děti.

Co se stylovosti týče, nejsme prudérní a začátečníkům uznáváme i styl "český kovboj". Pomůžeme jim pak pozvolna se obléknout a vybavit do stylu 19. století. Následně mohou vstoupit do Texas Ranger Asociace při Trappers Corralu a nebudou se mít za co stydět.

Pro naše vztahy je důležité kamarádství a vzájemná pomoc víc, než peníze.

Hlavní zázemí máme v Lochovicích, kde najdete stáj, koně a saloon. Někdy můžeme koně zapůjčit, jinak pěšáci při koňských vandrech zajišťují trén doprovodnými vozy či auty.

Naši činnost prezentuje plán akcí a fotogalerie, kterou vede náš dokumentarista. Fotky i video jsou našim členům samozřejmě k dispozici.