Raechel Sparrow

Narozena 22. 4. 2008, otec 245 O´Bojšu (Radživ), matka Patcherka.

Závodní kůň s nejvyšší jezdeckou kvalifikací v lochovické stáji. Jezdí endurance a military, v roce 2019 se dostala do finále Paragan Jump Tour, získala druhé místo v Z vytrvalosti při oblastním mistrovství Jihočeského kraje, má za sebou řadu úspěchů v drezúře, parkuru a vytrvalosti. Vítězí v hobby rychlostních a westernových disciplínách, zvládá parkurové skákání a drezuru, oboje ve stupni L.

To všechno dohromady je naše „Ráchel“, pohádkově bílá klisna, pocházející z angloarabského plemene, které vzniklo v Británii křížením anglických plnokrevníků a arabských koní v průběhu 18. a 19. století.

Je to hodný a všestranný kůň, připravený splnit všechno, co si jeho jezdec vymyslí. Vedle výše zmíněného jezdí také jako turnajový rytířský kůň, neleká se a má i bezproblémový vztah k malým dětem, od kterých se ochotně nechává vyčistit. Jen se vždy jednou za čas potřebuje pořádně vyběhat a má-li jistotu v jezdci, dokáže být opravdu rychlá. Její předností přitom je, že ani ve vysokém tempu neztrácí nohy a umí v něm zatočit i v menším obratu.