Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Jezdecké nabídky

Jízdárenská hodina

Krása brdských lesů a kopců okouzlí každého milovníka přírody [nové okno] Krása brdských lesů a kopců okouzlí každého milovníka přírody [nové okno] Krása brdských lesů a kopců okouzlí každého milovníka přírody [nové okno] Krása brdských lesů a kopců okouzlí každého milovníka přírody [nové okno] Krása brdských lesů a kopců okouzlí každého milovníka přírody [nové okno]

Lekce trvá 45 minut. Je vedena jezdeckým cvičitelem nebo trenérem dle jezdecké úrovně jezdce. Probíhá na drezurním obdélníku v anglickém jezdeckém stylu. Zapůjčení koně mají drezurní úroveň "Z", "L". Jezdci zdokonalují korektní sed, pomůcky a pobídky sedem, holení, učí se správné použití otěže a využití těžiště. Vedení koně po přímce, kruhu, v kroku, klusu, ve cvalu, zastavit, couvat, obraty na místě, změny směru, obrat okolo předku, zádi, přechody, ježdění na dvou stopách, dovnitř plec, záď, poloviční překrok, letmý přeskok ve cvalu.

Vyjížďka v terénu

Lekce trvá 60 minut. Vyjížďka je časově na domluvě - většinou 90-120 minut. Obtížnost terénu a chody koně jsou přizpůsobeny jezdeckému umění jezdce. Krása brdských lesů a kopců okouzlí každého milovníka přírody. Jezdec si procvičí stabilitu v sedle a správné jezdecké reakce.

Celodenní výlety

Pro zdatnější jezdce pořádáme celodenní výlety na blízké památky - hrad Točník, Žebrák, Karlštejn, Zámek Hořovice, Koněpruské jeskyně, přechod brdských lesů, putování za Fabiánem.

Pernamentka

Pro pravidelné zájemce je možnost 10 hodinové předplatné s finanční slevou. Hodina má 60 min a čerpá se z čisté doby na koni. Je možnost absolvovat jak vyjížďky v terénu, tak i jízdárenské hodiny dle domluvy. Zájemce si může koně sám čistit, sedlat, uzdit i přivádět a odvádět s pomocí instruktora.

Jezdecký kurz

Jezdecký kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé. Klienta seznámíme s čištěním koně, sedláním, užděním, voděním koně, teoretickými názvy, které se denně používají u koní a seznámíme s denním režimem koně. Jezdecky se vyučují samostatné jízdě na koni na jízdárně i terénu. Kurz má 10 lekcí časově neomezených (okolo 2 hodin). Náplň lekce je na cvičiteli.

1/2 roční kurz

Je určen pro dlouhodobé zájemce. Učí se zde správný přístup ke koni, ošetřování koní, příprava koně na ježdění a ošetření po jízdě. Prohlubuje se citový stah ke koni. Správný jezdecký sed a rovnováha na koni se procvičuje na lonži. Jezdecká výuka probíhá především na jízdárně a zdokonaluje se v terénu. Možno přihlásit i děti od 5-ti let.

Děti a koník

Možnost si pohladit koně, seznámit se s domácími zvířátky, svezení na koni, individuální přístup, možná domluva dle představ dítěte a rodičů. Při pravidelném docházení výuka na lonži a voltižní průprava. Možnost dohodnout hromadné návštěvy mateřských škol a dětských institucí.

Hiporehabilitace

Jízda na koni za účelem zlepšení zdravotního stavu - při bolestech zad, vadném držení těla, skolióze, lordóze, gynekologických bolestech. Zlepšení motorické koordinace u lehké mozkové dysfunkce, při mentálních retardacích. Dobře spolupracuje s Vojtovou a Bobathovou metodou po DMO. Udržuje zdravotní stav a psychickou odolnost u chronických onemocnění - RS atd. Největší účinek koně pozorujeme u neurologických pacientů. Kůň jako kamarád pomáhá u psychických problémů a dětem s vadou řeči.

Členství v jezdeckém klubu

Členství je určeno trvalým zájemcům o koně starším 8-mi let. Umožňuje každodenní docházení do stájí a péči o koně. Zúčastnit se akcí s koňmi. Jezdecky jsou členové připravováni k Jezdeckým federačním zkouškám. A teoreticky jsou vedeni ke každodenním potřebám koně. Získané znalosti napomáhají především v jezdeckém sportu, v chovu či péči o vlastního koně.