Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Novinky a akce

Na této stránce najdete aktuální informace o akcích, které pořádáme, či se jich účastníme, stejně jako upozornění na novinky na našem webu.

Nové galerie ve fotoalbu

Ve fotoalbu přibyly galerie ze dvou vydařených srpnových akcí, husitské bitvy o Tábor a ze srpnové jízdy Pony Expressu.
Bitva o tábor byla rekonstrukcí historické události, k níž došlo v brzkých ranních hodinách dne 30. června 1420. Oddíly Oldřicha z Rožmberka, který obléhal poblíž Sezimova Ústí nově vznikající husitskou obec, zde zaskočil nečekaný útok 350 jezdců Mikuláše z Husi, poslaných na pomoc od Prahy. Vítězství vymanilo jihočeské kališníky z obležení a současně dodalo husitským bojovníkům sebedůvěru před blížícím se střetnutím s křižáckými vojsky ležícími před Prahou.
Rekonstrukce organizované Plzeňským landfrýdem na louce u kláštera Klokoty se zúčastnilo 16 koní včetně bitevní čtveřice z naší stáje (Gerry, Nácíček, Dudlík a Rati) a i přes parné počasí se vše vydařilo. Fotograf Jirka měl aparát v pohotovosti a pořídil spoustu snímků, které si v úplnosti můžete prohlédnout tady: haldir.rajce.idnes.cz/Tabor_8.8.2020/
O uplynulém víkendu pak prošla přes české území 36. jízda Evropského Pony Expressu, v jejímž rámci odstartovaly téměř současně tři trasy dopravující poštu od německých hranic do poštovního uzlu ve Stříbrné Lhotě a odtamtud dál do Polska. Všechny snímky našeho fotografa z této akce najdete tady: haldir.rajce.idnes.cz/Pony_express_18-19...

[Vloženo: 19. 08. 2020]

Vítězství v prázdninové on-line tour 2020

Naši začínající dětští jezdci se v červenci zúčastnili tzv. zeleného testu v prázdninové on-line tour 2020, kterou pořádá magazín Kůň (www.ikun.cz/#!/aktualita?itemId=2198), a vedli si skvěle, protože s nádhernými body opanovali první místa!
V kategorii od sedmi do deseti let získala největší bodové ohodnocení Míšina svěřenkyně, devítiletá Valerie Měchurová s Klausem neboli Dudlíkem (7,4). Druhá skončila svěřenkyně téže trenérky Eliška Klímová, které také vodila Amálčina Dudlíka a získala s ním 7,1 bodu. Třetí místo a 6,3 bodu obdržela Johana Jílková s naší Raechel Sparow a čtvrté místo s šesti body obdržela nejmladší účastnice, teprve sedmiletá Diana Krahulcová s Narcisem. Ta také získala speciální cenu pro nejmladšího účastníka.
Ve starší kategorii od 11 do 14 let vyhrála dvanáctiletá Hana Braunová s Klausem s vysokou známkou 8. Druhé místo patří jedinému muži ve startovním poli Josefu Jílkovi s Raechel Sparow se 7,5 body a bronzovou příčku získala Eliška Redlichová a Gery (5,8 bodu). Všichni účastníci zeleného testu reprezentovali JK Šerm Lochovice. "Je vidět, že tento jezdecký klub se nebojí neobvyklých výzev!" komentoval naše vítězství magazín Kůň.
Zelený test hodnotila Mariana Fráterová - Broucher, trenérka žijící a trénující ve Velké Británii, která vlastní německou licenci cvičitele. Vítězná videa lze najít na youtube kanálu magazínu Kůň (www.youtube.com/channel/UCc7tHxN0F4A3LcD...) nebo v naší videogalerii. Všem skvělým soutěžícím gratulujeme.

[Vloženo: 29. 07. 2020]


Archiv